30 Mart 2012 Cuma

Hamilelik-Gebelik Çatlakları

Hamilelik Çatlakları 


Hamilelik , ya da hızlı kilo alma sonucu , cildimizin esneklik sınırı aşıldığında cilt çatlakları ile karşılaşmamız mümkün. Bazen ergenlik döneminde çok hızlı gelişmeye , cildimizin ayak uyduramaması, ama çoğu zaman gebelik döneminde kadınların karın gölgesinde oluşan gerilim nedeniyle , çatlaklara çokça rastlıyoruz.

Oysa hem hamilelik çatlaklarının , hem de ergenlik ve kilo alma dönemlerindeki çatlakların önlenmesi ve ilk etapta yakalandığında tedavi edilebilmesi mümkün.


Hamilelerin neredeyse tamamında karın çatlakları yukarıda görülen resimdeki anne adayı ile aynı bölgelerde oluşur. Nadiren göğüs kısmında da görülebilir. Eğer hamilelik döneminde fazlaca kilo alındıysa buna bağlı olarak, basen, baldır ve kollarda , bazen omuzlarda dahi çatlaklar oluşabilir.

Bazı kadınlarımız ise çok şanslı olabilir. Üçüz bebek doğurup tek bir çatlağı oluşmayan şanslı annelere de rastlamak mümkün. Ancak maalesef hamileliklerin %97 sinde az ya da çok gebelik çatlakları görülüyor.

Peki çatlak tedavisi nasıl yapılmalı? Hamilelik çatlakları için en iyi ürünler nelerdir?
En etkili çatlak tedavisi nedir? En doğrusu çatlak önleyici ve tedavi amaçlı ürünlerin mutlaka eczane kaynaklı olmasını tercih edin


Hamileliğin dördüncü ayından itibaren çatlak önleyici kremlerin kullanılması , muhtemel hamilelik çatlaklarını %95'in üzerinde önlüyor. Çatlak önleyici jel ve kremlerin kullanılması , hamilelik çatlaklarının önlenmesinin yanı sıra, vücudun sıkılaşması ve doğum sonrası toparlanmayı da hızlandırıyor.

Lierac Phytolastil Jel   , Lierac Phytolastil Ampül  , Babe Çatlak Kremi, Mustela Çatlak Kremi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder